Basketbol - NETBA
15581
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15581,page-child,parent-pageid-2,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Basketbol

Dünyanın futbol ile birlikte en çok dikkat çeken sporları arasında gösterilen basketbol, 19. Yüzyıl başlarında Amerika’da James Naysmith’in ortaya attığı bir çember ve topla oynanmaya başlamıştır. 1950’lerden itibaren giderek büyüyen bir hayran kitlesine sahip olmaya başlayan basketbol bu dönemden itibaren gelişen kuralları ile tüm dünyaya açılmaya başladı.

Amerikan Ulusal Basketbol Ligi olan NBA maçlarının tüm dünyada naklen yayınlanmaya başlaması ile hızlı bir şekilde tüm dünyayı etkisi altına alan basketbol sporu, ilerleyen dönemde gösteri amaçlı kurulan Harlem takımı sayesinde başka bir görsel şova dönüşmüştür.

Basketbolun Gelişimi

Basketbolun gelişimi her sezon devam ederken ülkemizde TRT tarafından yapılan NBA maç yayınları ile giderek yaygınlaşmıştır. Ülkemizde Paşabahçe, Eczacıbaşı, Galatasaray ve Beşiktaş gibi takımların önderliğinde gelişen basketbol 90’lı yıllarda Efes Pilsen’in Koraç Kupası’nı kazanması ile başka bir boyuta ulaşmıştır.

Bu dönemden sonra ülkemizde oynanan 2000 yılındaki Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda yer alan A Milli Basketbol takımımız için hazırlanan 12 Dev Adam kampanyası sayesinde basketbol ülkemizde çok daha geniş kitlelere ulaşmayı başarmıştır.

 

Basktebol Ürünleri

Özellikle NBA’de yer alan sporcular için özel ürünler geliştiren spor markaları, basketbolun dünya üzerindeki takipçilerine yönelik olarak her yıl güncelledikleri tasarım harikası ürünlerle basketbolun dünya üzerinde yayılmasını sağlamışlardır. Markalar basketbol topu, forma, ayakkabı gibi ürünlerle başladıkları üretimlerine çanta, antrenman malzemeleri gibi ürünlerle devam etmişlerdir.

İlerleyen yıllarda gelişen antrenman teknikleri ile birlikte ağırlık ve salon aletleri üretimine de başlayan spor markaları, basketbolcular için özel olarak geliştirdikleri bireysel ayakkabıları basketbol severlere de sunmaya başlamıştır. Nike’ın ürettiği Air Jordan ve Adidas tarafından Kobe Bryant için üretilen Kobe serisi ürünler dünyanın en çok satılan ürünleri arasında yerini almıştır.

Basketbol indoor ve outdoor ürünleri, basketbol topları, potaları, basketbol şortları, kafa bantları, kol ve direkler için özel hazırlanmış ürünler basketbol dünyasını takip edenler için en önemli ürünler arasında yer almaktadır.

 

Basketbol Alışveriş

Bugün dünyanın her köşesinde bulabileceğiniz basketbol mağazaları sayesinde yeni sezon basketbol ürünlerine erişebileceğiniz gibi uzun yıllardır üretilen ve güncellenen seri basketbol ürünlerinin eski modellerini de satın alabilirsiniz.

Basketbolun atletik özelliklere önem veren yapısı sayesinde rahatlığı baz alan şort, atlet ve forma tasarımları, basketbol ile ilgili olmayanların da ilgisini çekmektedir. Spor ürünleri konusunda rahatlığı arayanlar için iyi alternatifler oluşturan basketbol giyim ürünleri, gündelik yaşamda da sıradışı çizgiler ve tarzlar oluşturmak isteyenler için iyi bir alternatif sunar.

Netba Park mağazalarında yer alan dünya spor markalarına ait basketbol ürünlerine dilerseniz mağazalardan dilerseniz Netba Park’ın kurumsal alışveriş sitesi olan Updigo.com’dan ulaşabilirsiniz. Mağazaya gitmeden online alışveriş yapma keyfini sürmek isteyenler için Updigo.com, Netba Park mağazalarında satılan ürünlere kolay erişim imkanı sağlar ve online alışveriş yapmanıza olanak tanır.