Boks - NETBA
15797
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15797,page-child,parent-pageid-2,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Boks

Bireysel sporlar içerisinde dünyanın en heyecanla takip edilen sporları arasında yer alan Boks, kimilerine göre bir spor dalı olarak görülmese de gerek olimpik gerekse profesyonel sporlar arasında federasyonlarla tescillenmiştir. Amatör ve profesyonel olarak yapılabilen boks, sadece bir rakibe karşı yapılmaksızın kum torbaları ve idman ekipmanları aracılığı ile de bireysel olarak sürdürülebilir bir spor dalıdır.

Üst adale grupları olan karın, göğüs, omuz ve kol kaslarını olduğu kadar hızlı adımlar ve yere sağlam basmayı gerektiren boks ve kick boks, genel anlamda tüm vücudu çalıştıran ender sporlar arasında yer almaktadır. Boks konusunda çok sayıda ürün tedarikçisi marka bulunurken profesyonel dünyaya yönelik az sayıda geliştirici bulunmaktadır.

Türkiye’de Boks

Tüm dünyada adını duyurmuş ağır siklet boks dünya şampiyonu Muhammed Ali’nin ülkemizde yayınlanan maçları sayesinde boks sporu bir dönem ülkemizde en çok ilgi gören sporlar arasına girmeyi başarmıştır. Daha sonra ülkemizde yetişen Sinan Şamil Sam da dünya şampiyonu olmuş ve bu alanda ülkemize bir ilki yaşatmıştır. Sinan Şamil Sam, ülkemizin boks sporunda yurt dışında profesyonel olan ilk boksörü olmayı başarmıştır. Son yıllarda boksun bir yan dalı olan kick boks sayesinde ülkemizde önemli bir hayran kitlesi oluşmuştur. Kick boks antrenman aletleri ve kick boks ekipmanları giderek yaygınlaşmakta ve bulunması daha kolay ürünler haline gelmektedir.

Türkiye’de spor kulüplerinin olimpik sporlarda da faaliyet göstermeye başlaması ile tekrar canlanmaya başlayan boks, alt yapılarda binlerce gencin yetiştirildiği bir sektör haline gelmeye başlamıştır.

 

Boks Ürünleri

Amatör ve profesyonel boks giyim ürünleri birbirlerine göre farklı boks kurallarına sahip oldukları için farklı tarzda ekipmanlardan oluşmaktadır. Amatör ekipmanlar arasında kum torbaları, portatif ağırlıklar ve antrenman eldivenleri ön sıralarda yer alırken profesyonel boks dünyasına yönelik kum torbaları ve özel boks ayakkabıları daha gelişmiş modeller ile boksörlerin kullanımına sunulmaktadır.

Multidisipliner bir spor dalı olan kick boks için yüksek adale gücü, dayanıklılık ve sürat en önemli unsurlardır. Kick boks yapan sporcular ayaklarının seri olması için daha hafif ve ringte kolay adımlar atmasını sağlayan dengeli ayakkabılar seçmeyi istemektedirler. Spor üreticileri bu tarz ayakkabıların üretilmesi konusunda her geçen yıl yenilikler duyurmaktadır.

 

Kick Boks Malzemeleri Nelerdir?

Kick boks malzemeleri, yalnızca ringte bir boksörün kullandığı malzemeler ile kısıtlanamayacak kadar fazla antrenman ekipmanından oluşur. Ağırlıklar, barlar, eldivenler, mayo ve şortların yanında kum torbaları, antrenman hedef ve eldivenleri, sırt üstü ve bilek ağırlıkları, ip atlamada kullanılan diğer özel ekipmanlar boks ile uğraşan sporcuların kullandığı en temel ürünlerdir.

Siz de kick boks veya boks ile ilgileniyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız dünya markalarını sizin için kendi mağazalarında buluşturan Netba Park mağazalarından gerekli ürünleri satın alabilirsiniz. Mağazaya gitmeden online alışveriş yapmak isteyenler için de çözümler oluşturan Netba Park, kurumsal alışveriş sitesi Updigo.com aracılığı ile dünya markalarının ürünlerini bir tık kadar yakınınıza getiriyor. Updigo.com üzerinden satın almak istediğiniz ürünlere kredi kartınızla ve taksit seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.