Koşu - NETBA
15577
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15577,page-child,parent-pageid-2,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Koşu

Sporun temelinde bulunan hareket etme ve efor sarfetme, her ortam ve koşulda yapılabilmesi nedeniyle en kolay koşu sporuyla bağdaştırılır. Koşu, çok geniş kapsamlı bir spor dalıdır ve tüm kas gruplarını herhangibir parkur olmaksızın çalıştırabileceğiniz bir spor olduğu düşünülmektedir. Sanılanın aksine koşu sporu, trekking, parkur koşuları, maraton gibi pek çok farklı kategoride özel donanımlarla yapılması gereken bir spor dalıdır.

İster maraton isterseniz de trekking veya jogging yapmak isteyin yapmak istediğini koşu dalına ait gerekli hazırlığınızı öncesinden yapmalısınız. Donanım olarak zemine uygun ayakkabı veya hava koşullarına uygun koşu ekipmanları tercih etmemeniz sağlığınızı tehlikeye atmanıza yol açabilir.

Koşu Ekipmanları

Spor markaları, futbol ve basketbol gibi takım sporları haricinde bireysel olarak yapılan sporlar içerisinde en özel ürünlerini koşu sporu ile ilgilenen sporcular için hazırlamaktadır. Yüksek sürat ve verimlilik vaat eden koşu ayakkabıları için geliştirilen özel teknolojiler, önce koşu ayakkabıları sonra diğer spor ayakkabılar için geliştirilmektedir. Koşu ayakkabıları haricinde koşu atletleri, şortları gibi giyim ürünleri gibi pek çok ürün kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Koşu kıyafetleri kadın ve erkek sporcular için farklı şekillerde hazırlanmıştır. Kadınlar koşu esnasında tayt tercih ederken erkekler genelde kısa mesafe yarışmaları haricinde tayt kullanmamaktadır.

Erkek koşu kıyafetleri içerisinde şort, ayakkabı gibi gündelik şartlara uygun ekipmanlar haricinde ekstrem hava koşulları için geliştirilmiş yağmurluk, çanta ve su çantaları da yer almaktadır. Spor markaları, yapmak istediğiniz koşu türüne göre özel çözümler sunan ürünleri ile olası karşılaşılabileceğiniz tüm sorunlara etkin ve yeterli çözümleri sunmaktadır.

Teknolojinin ilerlemesi ile koşu için özel olarak geliştirilmiş koşu kronometreleri, adım ve mesafe hesaplayıcılar ve kulaklıklar en çok satılan koşu aksesuarları olmaktadır.

 

Koşu Malzemeleri Seçimi

Yapmak istediğiniz koşu türüne uygun ekipman seçimi vücudunuzu zorlamanızın önüne geçerek sizi olası sakatlıklardan koruyacaktır. Koşu türünüze göre ayakkabı ve koşu giyim ürünleri seçtikten sonra ne kadar efor sarfettiğinizi, kaç adım ve ne kadar mesafe katettiğinizi kontrol etmek mi istiyorsunuz? Yapmanız gereken akıllı bir kronometre edinmek.

Koşu sırasında oluşan ihtiyaçlardan biri olan su içme ihtiyacı bugün özel hazırlanmış su çantaları sayesinde giderilmektedir. Bununla birlikte bu su çantaları üzerinde bulunan bölmeler sayesinde cep telefonu ve anahtar gibi özel eşyalarınızı da yanınızda taşırken zorlanmazsınız.

 

Koşu Ekipmanları Alışverişi

Kısa mesafe veya maraton gibi yarışmalara katılmak veya düzenli spor yapmak adına trekking veya jogging yapmak istiyor ancak ekipmanlar konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız Netba Park mağazalarını ziyaret edebilirsiniz. Netba Park mağazalarından dilediğiniz koşu ürünlerini satın alabilir, isterseniz mağazaya hiç gitmeden Netba Park’ın online alışveriş sitesi olan Updigo.com üzerinden bir tıkla istediğiniz ürünleri satın alarak kapınıza kadar gelmesini sağlayabilirsiniz.

Updigo.com, Netba Park mağazaları bünyesinde, ünlü spor markalarına kolayca erişmenizi sağlayan online alışveriş sitesidir.