Tenis - NETBA
15587
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15587,page-child,parent-pageid-2,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Tenis

Elit sporlar arasında gösterilen tenis sporu, dünya çapında gerçekleştirilen organizasyonlarla her geçen yıl milyarlarca insan tarafından takip edilmektedir. Dünyanın elit turnuvaları olan Grand Slam turnuvaları, tüm dünyada naklen yayınlanan önemli spor organizasyonları arasında gösterilmektedir.

Spor giyim dünyasına yön veren ürünlerin geliştirildiği tenis sporu için geliştirilen yüksek teknoloji ürünler sporcuların kullanımına sunulmaktadır. Dünyanın en çok izlenen bireysel sporu olma özelliğini taşıyan tenis, spor markaları için önemli bir spor dalıdır.

Bireysel olarak geliştirilen ürünler haricinde sporcuların gelişen tenis oyunu ve idman teknolojileri içerisinde ne kadar efor sarf ettiği, ne kadar adım attığı gibi kriterlerle belirlenmekte ve tasarlanmaktadır.

Tenis Malzemeleri

Tenis raketleri, şortları, polo t-shirtler, tenis topları ve fileleri belirli kriterlere sahip olma zorunluluğu taşıyan özel ürünlerdir. Tenis raketleri, tenisçiler için hafif, dayanıklı ve kolay yönlendirilebilir olmalıdır. Tenis raketi, sporcunun topa uygulamak istediği kuvveti net bir şekilde iletmeli ve mümkün olduğunca amaca yönelik vuruşlar sağlamalıdır.

Tenisçiler için özel olarak geliştirilmiş ayakkabılar, tenis oynanan kortların toprak, çim veya tartan olma özelliklerine göre özel olarak geliştirilmiş ürünlerdir. Sporcular zemine uygun geliştirilmiş ayakkabıları, kendi istek ve tercihlerine göre belirlemektedirler. Yüksek efora dayalı tenis sporu, sporcuların sarf ettiği yüksek efor nedeniyle setler halinde oynanır. Tenisçilerin sarf ettikleri yüksek efora karşılık daha yüksek verimlilik ile oynayabilmeleri doğru tenis ayakkabısı, doğru tenis giyimi ve doğru beslenme alışkanlıklarına bağlıdır.

 

Tenis Kıyafetleri

Tenis oynandığı ilk yıllarda gömlekle oynanırken bugün polo t-shirtler ile oynanmaktadır. Kadınlarda tenis için özel üretilmiş etekler tercih edilirken, şort seçimi de kadın tenisçilerin tercihleri arasındadır. Unisex olarak üretilen tenis ürünleri arasında havlular, termoslar ve tenis çantaları yer almaktadır.

Farklı markaların farklı sporcular için geliştirdiği tenis aksesuarları ve giyim malzemeleri, birbirinden bağımsız renklerde üretilebilmektedir. Sporcuların sponsoru olan markalarla birlikte yürüttüğü geliştirme çalışmaları ile bugün tenis dünyası giderek gelişen istatistiklere sahip olmaya devam etmektedir.

Tenis topları, antrenman malzemeleri ve raketleri sürekli geliştirilmesi sayesinde oyun hızı arttırılmaya devam etmekte daha tempolu oyunlar ortaya çıkmaktadır.

 

Tenis Ürünleri Netba Park’ta

Ülkemizde giderek artan tenis kortlarının sayısı ile birlikte tenis sporuna ilgi de yoğunlaşmaktadır. Son yıllarda yetiştirdiğimiz İpek Şenoğlu ve Marsel İlhan’ın uluslararası turnuvalarda kazandığı başarılarla ülke gündeminde daha fazla yer almaya başlayan tenis, gençler arasında hızla yayılmaya devam etmektedir.

Tenise başlamayı düşünen veya var olan ekipmanlarını yenilemek isteyenler için Netba Park mağazaları, spor markalarının ürettiği tenis ürünlerini bulabileceğiniz mağazalardır. Netba Park mağazalarında bulabileceğiniz tüm ürünleri ayrıca mağazanın internet sitesi olan Updigo.com’da da bulabilirsiniz. Updigo.com, Netba Park mağazaları kurumsal alışveriş sitesidir.

Updigo.com, güvenli online alışveriş ile birlikte tenis ürünleri için en uygun fiyatları da sizlere sunmaktadır.