Voleybol - NETBA
15589
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15589,page-child,parent-pageid-2,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Voleybol

Altışar kişilik iki takımla oynanan voleybol, kadınlarda el hakimiyeti ve estetik olarak daha iyi izlenmesine karşılık erkeklerde de oldukça güçlü bir alt yapıya sahiptir. Ekip ruhuna sahip olmayı esas alan voleybol oyununda bireysel performanslardan çok takım olma olgusu çok büyük önem taşır. Futbol ve basketbol kadar yaygın olmasa da en az onlar kadar eski olan voleybol tarihinde ilk kez 1964 Tokyo Olimpiyat oyunlarında resmi olimpiyat oyunları arasında yer almıştır.

Voleybol Giyim Ürünleri

Hem kadın hem de erkeklerde oynanan bir oyun olan voleybol, geliştirilen idman teknikleri ile temposu giderek artan toplu sporlardan biri olmaya başladı. Oyunun uzayan ralliler ile birlikte daha çekişmeli hale gelmesini sağlayan kural değişiklikleri gibi etkenler voleybol giyim ürünlerinde tasarım değişikliklerine neden olmuştur.

Voleyboldaki oyun içi gelişmeler form yapısının değişmesini sağlamış ve mayo şeklinde sporcuların vücutlarına yapışan mayolar geliştirilmiştir. Bisiklet sporunda olduğundan farklı olarak tüm adale gruplarının aynı anda çalışabilmesi amacıyla esnek yapıda tasarlanan yeni forma tasarımları farklı reklam alanları ile de görsel zenginliğe kavuşturulmuştur.

Terlemenin vücut performansını olumsuz etkilemesinin önüne geçen voleybol ürünleri geliştirilmeye devam etmekte bu sayede sporcunun terden minimum düzeyde etkilenmesi sağlanmaktadır.

 

Voleybol Ekipmanları

Voleybolcuların parke veya kauçuk zeminlerde mücadele ettikleri göz önünde bulundurularak olası eklem problemlerinin önüne geçilmezi amacıyla diz, dirsek ve parmak korumaları geliştirilmiştir. Dizlikler ve dirseklikler oyuncuların yere yatarak rahat manşet almalarını sağlarken parmak korumaları, hızlı gelen topa müdahale sırasında oyuncuların parmaklarında oluşabilecek çıkma, kırılma veya çatlamaların önüne geçmesi için tasarlanmıştır.

Devamlı sıçrama gerektiren sporlardan biri olan voleybol, atletizm ve dayanıklılığı bir arada gerektiren multi disipliner bir spor dalıdır. Bu nedenle oyuncuların sağlığını koruyan her türlü voleybol ekipmanı, her oyuncu için dikkatle ve özenle kullanılmalıdır. Voleybolda yaşanan sakatlıkların büyük bölümü sıçrama sırasında ayak ve diz bağlarında meydana gelirken diğer sakatlıklar genellikle smaç sırasında kol kas gruplarında meydana gelen yırtıklardan kaynaklanmaktadır.

Voleybol için tasarlanan ayakkabılar erkek ve bayan sporcular için farklı anatomik yapılara uygun şekilde geliştirilmekte, bu ayakkabılarda bulunan taban teknolojileri ve malzemeleri özel olarak üretilmektedir.

 

Voleybol Alışveriş

Voleybol için geliştirilmiş özel ayakkabı, bileklik, direk ve diz koruma ürünleri gibi oyuncunun performansını arttırırken sağlığını koruyan ürünler voleybolda karşılaşılan özel durumlar için tasarlanmaktadır.

Tüm bu ürünlerin antremanlarda dahi kullanılması gerekliliği unutulmamalıdır. Oyuncu sağlığının her şeyden önemli olduğu spor etkinliklerinde olası sakatlıkların önüne geçmek doğru ve yerinde ekipman kullanımı ile sağlanabilir.

Doğru ekipman seçimi ve voleybol ürünleri hakkında bilgi almak, denemek ve satın almak için Netba Park mağazalarını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca en uygun fiyatlarla voleybol ürünlerine sahip olmak için Netba Park kurumsal internet sitesi Updigo.com üzerinden güvenli online alışveriş işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.