Yüzme - NETBA
15799
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15799,page-child,parent-pageid-2,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Yüzme

İnsanın deniz ve su ile tanışmasıyla başlayan yüzme sporu, zaman içerisinde ihtiyaçlar için avlanmaktan çok bir güç gösterisine dönüşerek ilk olimpik sporlardan biri haline gelmiştir. Yüzme, tüm kas gruplarının çalıştırıldığı en kapsamlı sporlardan biridir. Bu nedenle yüzme sporu ile uğraşan kişilerin daha sağlıklı adale gruplarına sahip olmaları gerekmektedir. Yüzme yarışlarına katılan yüzücüler, sudaki antrenman performanslarını arttırabilmek için salonda da aktif ve etkileşimli olarak idman yapmak zorundadırlar.

Yüzme Ürünleri

Yüzme sporu yalnızca yaz aylarında denize girme düşüncesiyle bakılabilecek kadar basite indirgenmemelidir. Yaz aylarında alabileceğiniz slip veya mayo şortlar haricinde dalış amaçlı palet, şnorkel ve su altı gözlükleri de denizde yüzmek isteyenler için önemli aksesuar ve ekipmanlardır. Yüzme sporu, tüm kas gruplarında gelişim göstermenizi sağlayan en önemli sporlardan biri olduğu için fit bir vücuda sahip olmanızı gerektirir. Yüzme harici zamanlarda kullandığınız spor giyim ürünleri ve ekipmanları da bu doğrultuda geliştirilmiş ürünler olmalıdır.

Yüzme sporu, dolaşım sisteminin hızlanmasını sağladığı gibi kanın daha yüksek miktarda oksijen taşımasını uyararak vücudun gündelik yaşam içerisinde daha enerjik olmasını sağlar. Vücuda yapılan doğru yüklemelerle vücudun dengesini belirli bir çizgide tutmasını sağlayan yüzme, aynı zamanda su içinde ve su üstünde bulunan sporcunun kalp atım dengesinin kurulmasına yardımcı olur. Yüksek cardio potansiyeli sayesinde yüzme, kalp ritmini ve atım hacminin ayarlanmasını ve bu sayede vücudun doğru beslenmesine katkıda bulunur. Yüzme sırasında yüksek oksijen tüketimi gerçekleştiren çizgili kas grupları sıkılaşır ve bu da toplardamar sisteminin aktivasyonunu sağlar. Düzenli olarak yüzen insanlarda yorgunluğun etkilerinin daha düşük izlenmesinin nedeni dolaşımın dengesinin bu şekilde sağlanmasıdır.

Yüzme havuzu malzemeleri, standart yüzme malzemelerinden farklı olarak daha hafif olarak üretilmektedir. Tatlı su bulunan yüzme havuzlarında su yüzeyinde kalmak, tuzlu suya oranla daha zor olacağı için yüzerken sarf edilen efor da artmaktadır.

 

Yüzme Kursu

Ülkemizde profesyonel anlamda gelişme imkanını şimdiye kadar bulamayan yüzme sporu, her geçen yıl artan yüzme havuzları sayesinde giderek profesyonelleşme yolunda büyük adımlar atmaya başlamıştır. Yüzme kurslarının yaygınlaşması, bu spor ile ilgili oluşan ekipman gerekliliğini de beraberinde getirmiştir. Yüzme havuzu ekipmanları, spor mağazalarından temin edilmekle birlikte kapsamlı ürünlere ihtiyaç duyanlar ancak profesyonel ürünler satan mağazalarda aradıklarını bulabilmektedir. Bu ekipmanların en bilinenleri bone, gözlük ve mayodur. Bunlarla birlikte yüzme sonrasında kurulanma havlusu da yüzme kurslarında gereken malzemeler içinde yer almaktadır.

 

Yüzme Havuzu Malzemeleri

Yüzme sporunda kullanmak istediğiniz ekipman veya ürünlerin fiyatları ürünün kullanış amacına bağlı olarak değişkenlik gösterdiği gibi markadan markaya da büyük farklılıklar gösterebilir. Dalış amaçlı kullanacağınız paletler ile sadece yüzeyde daha hızlı yüzebilmek için kullanacağınız paletler arasında fiyat farkı olacaktır. Yüzme havuzu için gerekli olan malzemeler ise slip mayo, gözlük ve bonedir. Kafanızı ve vücudunuzu saran iyi malzemeler, sizin su içerisinde daha hızlı ve kıvrak hareket edebilmenizi ve doğru teknikle yüzebilmenizi sağlar.

Doğru fiyatlandırma politikası için çok sayıda markanın ürününü içeren mağazaları gezmenizde fayda var. Ülkemizde ürünleri satılan pek çok markayı değerli müşterilerine sunan Netba Park, dünyanın en önde gelen markalarının ürünlerini bulabileceğiniz mağazalar zincirinin yanında kurumsal alışveriş sitesi Updigo.com aracılığı ile dilediğiniz ürünlere bir tıkla ulaşmanızı sağlıyor. Updigo.com’u ziyaret ederek istediğiniz ürünleri inceleyebilir, satın almak istediğiniz ürün için en uygun ödeme koşullarından kredi kartınız ile faydalanabilirsiniz.