Nike - NETBA
15476
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15476,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Nike

İsmini Yunan mitolojisindeki zafer tanrıçası Nee Key’den alan Amerikan spor ürünleri devi Nike, kurulduğu 1971 yılından bu yana hep aynı sloganla en iyi ürünleri amaç edinmiştir. Her yıl yenilenen Nike modelleri, çeşitli seriler ve reklam kampanyalarını ünlü isimler ve sloganlarla duyurmayı başarmıştır. Bu alanda yapılan en iyi kampanyalara sahip Nike markası, spor ürünlerinde marka olma algısı ve prensibini ilk kez ortaya koyan spor üreticisi olmayı da başardı. Spor ürünleri sektörüne yeni tasarım çizgileri ve kreasyonlar kazandıran marka, giderek artan potansiyeli sayesinde bugün tüm dünyada 25000’den fazla çalışanıyla en fazla satılan spor ürünleri arasında yer alıyor.

Nike Ürünleri

1990’ların başından itibaren özellikle merkezi olduğu Amerika’da ve tüm dünyada çok sevilen Amerikan Ulusal Basketbol Ligi NBA için ayakkabı ve özel ürünleriyle adını duyurmaya başlayan Nike markası, ilerleyen dönemde ortaya koyduğu basit ama iddialı sloganı “Just Do It!” ile tüm dünyada büyük ses getirdi. Atletizm ve futbol gibi sporun diğer dallarında da etkinliğini arttıran Nike, tasarımcılarının elinden çıkan Nike yeni sezon ürünlerini de farklı konseptlerle müşterilerinin beğenisine sundu.

NBA tarihinin en başarılı oyuncusu olarak gösterilen Michael Jordan için yapılan sponsorluk anlaşması sayesinde çıkarılan Air Jordan basketbol ayakkabıları, bugün halen üretilerek satılan ürünler arasında en yüksek satış rakamına sahip basketbol ayakkabıları olarak tarihe geçti. Michael Jordan’ın da vazgeçemediği ürünler arasında yer alan Air Jordan serisi, her yıl yenilerek üretilmeye devam ediyor.

İlerleyen yıllarda Arsenal, Barcelona, Brezilya Miili Takımı gibi dünyanın en çok takip edilen futbol takımlarının forma ve malzeme sponsorluklarını alan Nike, bu takımlarda oynayan Ronaldo, Egdar Davids, Thierry Henry gibi oyuncuların da bireysel sponsoru olmayı başardı. O döneme kadar en büyük reklam gelişimini gösteren Nike, iletişimdeki gücünü doğrudan müşterilerine ulaştırmak için tüm dünyada Nike Store adı altında orijinal Nike ürünlerine güvenle erişilmesini sağladı.

Nike Store, markanın ürünlerini takip eden hayranların oluşmasını sağladığı gibi en ucuz nike ürünlerine ulaşmak isteyenler için de cazibe noktaları olmayı başardı. Nike indirimli ürünler ile birlikte yeni sezon ürünlerini birlikte pazarlama stratejisi sayesinde Nike fiyatları konusunda da başarılı bir tanıtım sağlamayı başardı.

Nike Online Alışveriş

Giderek büyüyen dijital pazarlama sektörü ve yerinde yönetim amacıyla İstanbul merkezli Nike Türkiye kuruldu. En ucuz Nike ürünlerine erişmek isteyenler için Nike online alışveriş kanallarını takip etmek yeterli olmaya başlarken, deneyerek almak isteyen müşteriler için orijinal Nike ürünlerinin satıldığı Nike mağazaları da açıldı. Deneyerek Nike satın almak, indirimli Nike ürünleri veya Nike fiyatları hakkında bilgi almak isteyenler Netba Park mağazalarından gerekli bilgiyi alabilecekleri gibi Netba Park’a ait Updigo.com’dan da mağazalara gitmeden Nike ürünlerine internet üzerinden güvenle erişebilirler.